Online Teklif Formu

Yangın Hidrofor Sistemleri

Sistem Özellikleri

Yangınla mücadele hidrofor setleri (FFS), her türlü yangın tesisatının basınçlandırılması için kullanılan, otomasyon, kontrol ve alarm olanaklarıyla teçhiz edilmiş, kompakt, kullanımı kolay, ön montajı yapılmış yangın önleme ve yangınla mücadele sistemleridir.

Ana sistem elektrik motorlu ana pompa yada dizel motorlu ana pompa ve elektrik motorlu jokey pompa konfigürasyonlarından oluşabilir. Yangın hidroforlarında kullanılan pompa tipleri Norm-Monoblok ayrılabilir.

Gövdeli-Yatay tip çok kademeli santrifüj pompalar şeklinde olabilir. Sistemdeki her pompanın (elektrikli yada dizel ana pompalar ve elektrikli jokey pompa) kontrol panosu bağımsızdır.

Pompa Özellikleri

Mevcut ürün portföyümüzde bulunan pompalarla NFPA 20 ve TSE EN 12485 normlarına uygun Yangın Pompa sistemlerini imal etmekteyiz. Ana yangın pompası olarak değişik serilerdeki pompalarımız kullanılmaktadır.

İhtiyaç duyulan Debi ve Basma yükseklikleri için en uygun pompa seçilerek ön montajı yapılmış motopomp grubu olarak müşterilere teslim edilmektedir.

Kullandığımız pompaların performans değerleri NFPA 20 standartının şartlarını sağlamaktadır. Yangın pompa sistemi Dizel-Elekrik motorlu veya iki elektrik motorlu olarak oluşturulmaktadır. Sistem basıncını tutmak veya sistemi küçük kaçaklara karşı basınçlı tutmak için Yangın pompa sistemi jokey pompa ile donatılmıştır.

Salyangoz Pik Döküm
Çark, Yıpranma Halkası Bronz
Mil Paslanmaz Çelik
Mil Kılıfı Paslanmaz Çelik
Salmastra Teflon Paket - Mekanik
Rulman FAG/SKF Gres yağlamalı
Çalışma Sıcaklığı -100C - +1200C
Scroll Cast Iron
Wheel, Wear Spring Bronze
Shaft Stainless Steel
Shaft Cover Stainless Steel
Gasket Teflon Package - Mechanical
Bearing FAG/SKF Grease Lubrication
Operating Temperature -100C - +1200C