Online Teklif Formu

Sirkülasyon Pompası
Pompalar, sıvıların basıncını ve toplam enerjisini arttırarak, bir yerden diğer bir yere nakil imkanını sağlar.

TSE 515 ve 73/23/EEC standartlarına uygun olarak üretilen sirkülasyon pompaları; ıslak rotorlu, tek kademeli, salmastrasız, flanşlı tiptedir. Bu pompalar 40°C’lik çalışma ortamında 120°C’lik akışkan sıcaklığına kadar işlevini sorunsuz olarak yerine getirebilmektedir.

Tek hızlı ve üç hızlı modellerde pompa motorları standart olarak 380 V’luk gerilimde, 50 Hz frekansındaki trifaze şebekede çalışmak üzere dizayn edilmiştir. Değişken devirli modeller ise 220 V monofaze şebekede kullanım içindir.

Pompa gövdesi GG20 dökme demirden yapılmış ve boru bağlantı uçları flanşlı olup 6 bar (değişken devirli modellerde 10 bar) işletme basıncı standardındadır.

Pompa çarkı, sıcak suya dayanıklı cam elyaf takviyeli özel termoplastikten imal edilmiştir Yataklar su ile yağlanmaktadır. Bu, çalışma sırasında gürültü seviyesinin 40 dB(A)’nın altına inmesine olanak sağlamıştır.

Pompaların koruma sınıfı IP21, izolasyon sınıfı H dir. Üç hızlı pompalarda devir kademeli olarak devir ayar soketinin istenilen pozisyonda yerine takılmasıyla ayarlanabilir. Motorun hızı frekans konvertörü yardımı ile kesintisiz değiştirilebilmektedir. İstenen basma yüksekliği gövde üzerindeki potansiyometre yardımıyla ayarlanabilir.