Online Teklif Formu

GRP Su Deposu
Cam Elyaf Takviyeli Polyester malzeme kullanılarak modüler parçalar halinde üretilmiş su muhafaza depolarıdır. Diğer tüm depolara oranla her konudan çok avantajlıdır. Su depolama sistemlerinde gelinen en son teknolojidir.

0,25 metre - 0,50 metre - 1 metre - 2 metre yükseklikte ve 1 metre genişlikteki modüller ile L veya U şeklinde esnek kuruluma müsaittir.
Çekme Mukavemeti 99,5 Mpa
Eğilme Mukavemeti 165 Mpa
Elastisite Modülü 13800 Mpa
Barcol Sertliği 70
Yoğunluğu 1,8 kg/dm3 Çelik 7.85 kg/dm3
Su absorbsiyon oranı %0,01
Cam Elyaf oranı %32,1
Opaklık (Işık geçirgenliği) Yok
Ağır Metal Tespit edilmedi
pH (200 C) 6,9
Fenol Tespit edilmedi
GRP Su Deposu
GRP (Cam elyaf takviyeli polyester)
GRP modüler su depoları, kırpılmış cam elyaf ile takviye edilmiş doymamış polyester reçineden oluşan levhaların sıcak presleme yöntemi ile yüksek basınç ve sıcaklık altında kürlenmesi yöntemi ile üretilir.

Paneller yüksek tonajlı preslerde 1500C dereceye ısıtılmış kalıplarda imal edilirler. Kullanılan kalıp ve imalat teknolojisi sayesinde, üretilen panellerin her iki yüzü de pürüzsüz, tamamen kürlenmiş ve dayanıklıdır.
Uzun ömür ve yüksek mukavemet
GRP depo panelleri yüksek tonajlı preslerde sıcak kalıpta presleme yöntemi ile imal edilirler. Üzerindeki formdan dolayı mukavemet kazanan paneller basınca karşı dayanıklıdır. Alternatif malzemelere göre daha sağlam olan GRP depolar Ultra Viole (UV) ışınlarına karşı dayanıklıdır. Paneller üzerine ekstra ısı yalıtımı uygulanabilir.

GRP depoların hammaddesi kırpılmış cam elyaf ve polyester reçinedir. GRP paneller sıcak presleme metodu ile üretildiğinden sağlam ve uzun ömürlüdür.
Isı ve ışık yalıtımı, açık alanda kullanım
GRP depolar ışık geçirmez, dolayısıyla içinde yosun oluşumuna müsade etmez. Değişken hava koşullarına karşı modüler su depolarını oluşturan paneller izole edilebilir ve sıcak/soğuk su deposu olarak kullanılabilir.

GRP depolar ısı iletimi düşük ve UV ışıklarına dayanıklı olduğu için açık alanlarda da uygulanabilir.
Kaide Detayı ve Uygulamalar
GRP Depo Kaide Detayı
GRP Depo Uygulamalar
GRP Depo Yüksekliği
GRP Depo Yerleşim Planı