Online Teklif Formu

Kapalı Genleşme Tankları

Sistem Özellikleri

Isıtma sistemlerinde sıcaklığın değişimine bağlı olarak değişen su hacmini dengeleyebilmektedir. Genleşme tankı, şehir şebekesi basıncının yetmediği ortamlarda kullanılan hidrofor sistemlerinde ve kapalı sistem ısıtma tesisatlarında ısınıp genleşen tesisat suyunun yüksek basınca neden olup tesisata zarar vermesini önlemek amacı ile hidrofor basınç tankı olarak kullanılmaktadır.

Hidrofor sistemlerinde, hidrofor basınç şalteri ile pompanın devreye girişi kontrol edilerek enerji tasarrufu sağlanmakta ve doğru hidrofor hesabı ile pompanın verimli olarak uzun ömürlü çalışması sağlanmaktadır.

Teknik Özellikler

Geniş üretim çeşidi ile seçim kolaylığı sağlar. Tanklarımızda değiştirilebilir tip EPDM membran kullanılmaktadır. Çalışma sıcaklığı -10oC ile +110oC aralığındadır. Elektrostatik Powder - Coating toz boya ile kaplıdır. Çizilmeye, darbeye ve korozyona karşı dayanıklıdır.

Suyun tank ile teması yoktur. Kullanma klavuzu yardımı ile sisteminize göre basınç ayarı yapma imkanı sunar. Isıtma sistemlerinde döngüş hattına bağlanması gerekir. Antifrizli sistemlerde kullanılabilir.

Hacim Aralığı 50 LT - 5000 LT
Max İşletme Basıncı 16 Bar
Çalışma Sıcaklığı -100C - +1200C
Volume Range 50 LT - 5000 LT
Max Operating Pressure 16 Bar
Operating Temperature -100C - +1200C